Mediální ohlasy

Jesenický kurýr  - září 2022


ISport 6.9.2021 - Jsme klub z polí s kukuřicí. Hubínek o šéfce i Slavii. Čím štve Poláky? | iSport.cz (blesk.cz)

Napsali o nás - časopis Hattrick 

Zimní soustředění 2005 -Bedřichov v JIzerských horách
Zimní soustředění 2005 -Bedřichov v JIzerských horách

Email ze 4.11.2016

Ahoj Honzo :-)

Promiň, že odepisuji až teď, ale vůbec jsem nevšiml Tvé zprávy mezi všemi e-maily, které mi chodí.

Každopádně k Tvé otázce. Napíšu ti to na rovinu, tak jak si myslím, že to opravdu bylo.

Jednoznačně si myslím, že působení v Optimu a práce pod Tebou, měla velký vliv v mém dalším pokračování ve Spartě.

Protože už když jsem přestupoval do Sparty, byl jsem zvyklý nastupovat o 2 roky se staršími, což pro mě byla velká výhoda.

Co se týká tréninků v Optimu, tak bylo důležité, že si ve mne a Míšovi od začátku viděl potenciál a měl si k nám trošičku jiný přístup než ke všem ostatním a kladl si na důkladné provedení každého cvičení.

Co se týče soustředění na kolech nebo v zimě na běžkách, za mě to bylo super. Když to člověk vezme v rámci tréninku a snaží se to dělat tak, aby mu to něco dalo, tak rozhodně to rozvíjí komplexní kondici, kterou při normálním tréninku na hřišti nezíská a určitě pro nějaký základ kondice je to výborná věc.

Každopádně, je těžké porovnat, jak bych na tom byl, kdybych začínal od 5 let ve Spartě. Na druhou stranu je ale pravda, že když jsem přicházel do Sparty v 11 letech, tak si myslím, že jsem byl po technické i kondiční stránce výš, než kluci ze stejného ročníku. Ale musím říct, že už od malička jsem si přidával. Dost často jsem chodil si zaběhat nebo zatrénovat , protože tréninky byly tuším 2x týdně.

Teď k těm dovednostním kategoriím.

1.míčová technika: 40% (Opt) 50% (Spa) 10%(Boh) 2.charakterové a mentální vlastnosti: 30% (Opt), 40%(Spa), 30% (Boh) 3.fyzická kondice 30% (Opt), 55%(Spa), 15% (Boh)

Nezařadil jsi tam kategorii, kde bych mohl ohodnotit, kde mně to nejvíce bavilo. Protože právě v Optimu mě fotbal bavil nejvíc a tam jsem ho začal mít rád a to si myslim, že je jeden z hlavních důvodů, proč jsem u toho vydržel.:-)

Moc děkuju za gratulace a kdybys potřeboval ještě něco doplnit nebo cokoliv se zeptat, tak neváhej napsat :-)

PS: na fotce jsem poznal ještě Kubu Straška, který je nad Míšou, pokud se nepletu :-)

Tak pozdravuj doma a mějte se pěkně !!

Patrik

Patrik Schick po vítězném gólu na EURO 2020 do sítě Skotska. Jeho aktuální cena na hráčském trhu činí cca 25 miliónu EUR.
Patrik Schick po vítězném gólu na EURO 2020 do sítě Skotska. Jeho aktuální cena na hráčském trhu činí cca 25 miliónu EUR.
Turnaj v Říčanech v r. 2000 - zprava dole M. Hubínek a P. Schick
Turnaj v Říčanech v r. 2000 - zprava dole M. Hubínek a P. Schick
Sestava před zápasem na Spartě r. 2004
Sestava před zápasem na Spartě r. 2004

Email z 3.11.2016

Ahoj Patriku,

zdravím Tě a gratuluji k Tvým dosavadním sportovním úspěchům!

Můžeš si být jist, že všechno fotbalové dění nejenom kolem Tebe samozřejmě bedlivě sleduji a s Tvým tátou to na tenise a fotbale každý týden všechno zeširoka probíráme. Takže informací o Tobě mám samozřejmě dostatek, sleduji i Tvoje zápasy v Sampdorii. Nominací do soutěžního zápasu A-týmu jsi se pro mne stal hráčem, který dosáhl vysoké mety, v níž jsem si v počátku Tvé kariéry ani netroufl doufat.

Takže ještě jednou gratulace a pokračuj dál ve svých výkonech, to důležité leží teprve před Tebou!

Protože jsi ve svém fotbalovém vývoji dosáhl již vysoké mety a jsi v pozici, kdy máš již zkušenosti jak s českým tak i evropským fotbalem, chtěl bych Tě požádat o součinnost.

Nevím, jestli jsi si toho vědom, ale jsi jedním z mála hráčů, kteří od mala neprošli standartní cestou fotbalového vývoje, ale cestou průkopnickou, která zatím v našich podmínkách není (na rozdíl od vyspělých evropských zemí) při výchově fotbalových talentů využívána.

Z titulu Tvé pozice a Tvých dosavadních zkušeností můžeš být českému fotbalu velmi užitečný nejenom tím, že jej budeš úspěšně reprezentovat, ale i tím, že vyjádříš svůj názor a své pocity na určité situace ve Tvém dosavadním fotbalovém životě. A o to Tě chci tímto emailem požádat.

To, že to uděláš, může pomoci nejenom Tobě, ale zejména dalším malým klukům, kteří budou chtít nastoupit kariéru fotbalisty jako jsi Ty. Jistě víš, že jsem měl od Tvých a Michalových dětských let úmysl zřídit po vzoru obdobných akademií působících v Anglii či Francii fotbalovou školu, která bude produkovat kvalitní fotbalové talenty. To se také podařilo, fotbalová škola fungovala a vychovala kromě dalších méně významných hráčů Tebe a Michala a to minimálně do úrovně juniorské reprezentace (nemusí to být konečná meta). Nicméně z důvodu fotbalové legislativy a přístupu některých fotbalově vlivných lidí musela fotbalová škola svoji činnost ukončit.

V současné chvíli nabývá však tato myšlenka opět na aktuálnosti. Velmi pravděpodobně budu totiž mít jednání s předsedou FAČR panem Peltou a chtěl bych s ním prodiskutovat i jeho záměr (částečně již uskutečňovaný) zřizovat fotbalové akademie. Ale právě v tom je Tvůj názor velmi DŮLEŽITÝ a to z toho důvodu, že jsi v podstatě jediný nezávislý člověk (Michal je můj syn a jeho názor bude vždy považován za závislý na mě), který se k tomu může vyjádřit na základě vlastní zkušenosti!

Zajímá mne tedy, jak hodnotíš svoje působení v raném fotbalovém věku a zda-li si myslíš, že Tě posunulo k Tvému současnému postavení.

VELMI DŮLEŽITÉ JE ALE TO, CO SI SKUTEČNĚ MYSLÍŠ A JAK TO VNÍMÁŠ, PROTO SI PROSÍM SVOJI ODPOVĚĎ POŘÁDNĚ ROZMYSLI. NEMÁ PRO MNE CENU ODPOVĚĎ UNÁHLENÁ, S CÍLEM VYHOVĚT SVÉMU BÝVALÉMU TRENÉROVI A KAMARÁDOVI SVÉHO TÁTY! VĚR MI, ŽE JE VELMI DŮLEŽITÉ TO, CO MI NAPÍŠEŠ A TO Z TOHO DŮVODU, ŽE S TÍM BUDU DÁLE PRACOVAT!

Chtěl bych se Tě tedy zeptat na 2 otázky :

  • Myslíš si, že forma fotbalové výchovy ve fotbalové škole Optimum Sport založená na individuálním tréninku (málo hráčů ve skupině, důraz na detail) v kombinaci s tréninkem mentálním (např. fyzicky náročné soustředění na kolech) vytvořila pro Tvůj další fotbalový vývoj lepší základ, než kdybys stejnou dobu (tedy od svých 5 do 11 let) strávil v mládežnických mužstvech Sparty či Bohemky?
  • Napiš, jak by jsi procentuálně ohodnotil nabyté fotbalové dovednosti v uvedených kategoriích - 1. míčová technika, 2. charakterové a mentální vlastnosti, 3. všeobecná fyzická kondice od svých 5 do 20 let, kdy jsi přestoupil do zahraničí. Jakým způsobem by jsi rozdělil podle těchto tří kategorií 100% mezi Optimum (5-11 let) /Spartu (11-19 let) a Bohemku (19-20 let). Ohodnoť každý oddíl v každé kategorii procentem od 0% do 100% (celkem tedy v součtu 100% za každou kategorii).

Děkuji Ti za spolupráci a přeji Ti ať se Ti v premiérovém startu v soutěžním zápase za A - repre daří.

Se sportovním pozdravem

dříve Tvůj trenér (podle mých informací jsme Tě trénoval nejdéle ze všech Tvých trenérů, takže to můžu napsat)

Honza Hubínek

P.S. : Posílám Ti v příloze jednu fotku z Tvého začátku, nevím jestli jí znáš, je z Tvého prvního turnaje v Říčanech v roce 2000 (kluky - kromě Míši - asi už moc nepamatuješ, co?)