Fotbalová škola Zdiměřice

Fotbalová škola Zdiměřice 

V souvislosti s dokončením a otevřením nové základní školy ve Zdiměřicích spouštíme projekt "Fotbalová škola Zdiměřice", který jsme již několik let připravovali. Účelem tohoto projektu je zařadit další adepty do sportovní činnosti naší fotbalové školy a to výhledově i formou sportovních tříd zřizovaných při této základní škole.

K tomuto účelu jsme ve spolupráci se školou pro školní rok 2021 /2022 otevřeli fotbalový kroužek "Fotbalová škola Zdiměřice". Aktivity pro děti budou provozovány ve spolupráci se školou ZŠ Zdiměřice přímo v jejích nově otevřených sportovištích zejména na venkovním fotbalovém hřišti (ÚMT) v souladu s požadavky na zdravý pohyb dětí ve venkovním prostředí, které jako jeden z mála kroužků na škole akcentujeme. Jsme si totiž vědomi faktu, že pohyb dětí ve venkovním prostředí posiluje významně imunitu dětí a jejich odolnost vůči různým nemocím. Do budoucna proto plánujeme pohyb venku i v zimním období tak, aby se děti přirozeně otužovaly. 

Tento kroužek je otevřený, mohou jej tedy využít i již aktivní mladí fotbalisté z širokého okolí, kteří nenavštěvují školu ve Zdiměřicích a chtějí se ve fotbale dále zdokonalovat, stejně jako talentované ještě předškolní děti. Pro žáky ze ZŠ Jesenice je doprava zajištěna školním autobusem, který je před začátkem kroužku od školy v Jesenici doveze do školy ve Zdiměřicích, kde si je mohou rodiče po ukončení kroužku vyzvednout či mohou sami odcestovat opět busem ze zastávky přímo před školou. Z důvodu delší školní docházky ve škole Sunny Canadian School jsme rozšířili časový prostor tréninků, tak aby jej žáci této školy mohli absolvovat. Ze školy Sunny Canadian School je zajištěna doprava buď školní busem, nebo MHD linkou číslo 327, který děti dopraví přímo ze zastávky před školou na zastávku před školu ve Zdiměřicích. Samozřejmě je možná i doprava individuální, která autem trvá 3 minuty. Doprava busem z těchto ostatních škol v Jesenici trvá maximálně 5 minut. Na sportoviště mají přístup i rodiče dětí, mají tak možnost sledovat své ratolesti při jejich sportovním snažení. Kroužky mají následující harmonogram:

Pondělí - ÚMT - 14,30 - 15,30 hodin - 5.-.9. ročník ZŠ, pro Sunny Canadian School 1.-.4. ročník ZŚ  - ÚMT 15,30 - 16,30

Středa - ÚMT/VTV - 15 - 16 hodin - 1.-.4. ročník ZŚ (možno děti již od 5 let)

Pátek - ÚMT/MTV - 14,30 - 15,30 hodin - 1.- 4. ročník ZŚ (možno děti již od 5 let)

Pátek - ÚMT/MTV - 15,30 - 16,30 hodin 5.--9. ročník ZŚ, pro Sunny Canadian School 1.-.4. ročník ZŚ - ÚMT 15,30 - 16,30

V tento okamžik ještě probíhá propagace naší nově otevřené fotbalové školy a nábor nových členů. 

Činnost zahájíme v týdnu od 27.9.2021 a to zahajovacím týdnem pro všechny nové členy. Přijít s dětmi (či děti mohou přijít sami) je tedy možno kdykoliv v pondělí  (14,30 hodin) středu (15 hodin) a pátek (14,30 hodin) na ÚMT/ovál za školou. V tento týden budeme také vždy po skončení tréninku k dispozici na konzultace rodičům ohledně provozu naší fotbalové školy. Cena za kroužek bude stanovena podle počtu přihlášených dětí a bude činit maximálně 2 500,- Kč/pololetí, do konce října je možno kroužek vyzkoušet zdarma.

Na trénink děti potřebují vhodné oblečení (tričko, trenýrky, popřípadě tepláky a teplákovou bundu), jako obuv jsou nutné kopačku (turfy) s malými gumovými špunty. Je vhodné mít s sebou pití, děti mohou mít vlastní balon.

Co budeme na tréninku dělat? V první řadě budeme rozvíjet všeobecné pohybové schopnosti dětí, a to formou různých běhů, koordinace, míčových her i atletické přípravy. I přes to, že jsme fotbalová škola, tak fotbal bude u začátečníků až to poslední s čím se u nás setkáte. Přijďte se podívat a sami uvidíte, v případě zájmu Vás provedeme přínosem jednotlivých aktivit pro Vaše děti a vysvětlíme třeba jakým způsobem rozvíjet děti v domácí přípravě.

V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte přímo trenéra Jana Hubínka, mobil 603 434 574.