SOUSTŘEDĚNÍ

I tento rok pořádáme příměstský sportovní kemp ve Zdiměřicích a to dva turnusy:

21.8.2023 - 25.8.2023 - žáci (děti narozené 2010-2014)

28.8.2023 - 1.9.2023 - přípravka (děti narozené 2015 - 2017)


Program kempu bude uskutečňován na následujících sportovištích:

Zdiměřice - Bažantí 361

Cyklistické stezky ve Zdiměřicích a okolí

Funapark Zdiměřice
Průhonický park

Sportoviště při ZŠ Zdiměřice - hala, ÚMT


Přihlášky pro nečleny našeho klubu na telefonu 603 434 574 nebo emailem na jhubinek@optimumsport.cz.

Fotogalerie z příměstského kempu ve Zdiměřicích v srpnu 2022

Individuální soustředění Bedřichov 2023


Pro tento rok jsou pro naše členy připraveny víkendová soustředění v Jizerských horách v Bedřichově a Janově nad Nisou a to s podporou města Jesenice. Co všechno na kluky čeká a jaký to má pro ně význam? Odpovědi naleznete v níže uvedené fotogalerii:

Na soustředění podnikáme cyklovýlety, každé dítě absolvuje trasu, která je úměrná jeho věku a schopnostem. Cyklistika je z hlediska fotbalu kompenzačním sportem, při jízdě na kole se do činnosti zapojují jiným způsobem a jiné svaly těla než při běžném fotbalovém tréninku, proto je význam pro fotbalisty vyloženě ozdravný, protože dochází k optimalizaci rozložení zátěže celého pohybového aparátu. Součástí tras jsou i poznávací akce, v nichž objevujeme krásu Jizerských hor, zdatnější cyklisty může čekat i večerní trasa za svitu měsíce. Součástí cyklovýletu může být i přesun pěší přesun v těžším terénu poté, co jsme absolvovali koupání v nejvýše položené přehradě v České republice, která je součástí panenské přírody Jizerských hor a jmenuje se Černá Nisa. 

Na každém soustředění samozřejmě trénujeme i fotbal - k dispozici máme halu v Janovské sokolovně. Trénujeme fyzickou kondici a míčovou techniku, součástí tréninků jsou samozřejmě i emotivní zápasy, ve kterých ze sebe kluci vždycky vydají všechno, co v nich je. Pozornost věnujeme i protahování zkrácených svalů a šlach (strečingu), je totiž zásadně důležitý pro správný růst kostry u dětí a předcházení dysbalancí v jejím vývoji, pro rovnoměrný a správný rozvoj svalové hmoty a eliminaci některých problémů u dětí jakými jsou například bolesti zad. Bohužel dnes většina dětí starších 10 let vykazuje podstatné zkrácení svalů a šlach vedoucí i k omezení hybnosti některých kloubů a jejich možnosti následného onemocnění ve dospělém věku  (viz Jenda v popředí poslední fotky - rozsah a pružnost jeho těla je poněkud omezena, neboť v jeho věku by si měl v této pozici na špičky nohou dosáhnout). Pravidelným protahováním se ale dá ve velmi krátké době stav u dětí zlepšit.

Během soustředění se maximálně snažíme se s dětmi pohybovat venku v přírodě na čerstvém vzduchu. Součástí tréninku  může proto být i pohybově náročný plážový fotbal, vycházky do přírody, koupání v Černé Nise, výlet na rozhlednu Královka, který provází překonání 150m nadmořské výšky a jehož součástí je cestou nazpět i zajímavá vzdělávací přírodovědná trasa. Samostatnou položkou jsou pak u starších dětí outdoorové výběhy v kopcovitém terénu, které nejenom že posilující nohy, plíce srdce a celý kardiovaskulární systém, ale jsou pro kluky i velkou výzvou a fyzickou přípravou na soutěžní zápasy.

Pravidelnou součástí každého individuálního soustředění je návštěva aquaparku v Jablonci nad Nisou. Zde kluci vždycky absolvují saunování spojené s otužováním a regeneraci plaváním. V sauně vždy dbáme na správné zahřátí celého těla vedoucí k pocení a na následné správné otužování v ochlazovacím bazénku a k odpočinku v odpočívárně. Saunování a otužování nejenom, že výrazně zvyšuje přirozenou imunitu dětí ale také posiluje celý kardiovaskulární systém, kdy se cévy celého těla v potírně roztáhnou a následně stáhnou v ochlazovacím bazénku (tzv. cévní gymnastika). Jakmile kluci absolvují tuto ozdravnou kůru, následuje povinné plavání v bazénu (podle věku 200 - 250 metrů), které má na tělo celkový uvolňovací účinek a vyrovnává dysbalance způsobené tréninkem nebo třeba i špatným sezením ve škole. Pro prevenci nemocí dýchacích cest navštěvujeme i parní lázeˇň, která je v aquaparku taktéž k dispozici. Jakmile kluci splní tuto pravidelnou a neměnnou ozdravnou misi, mohou si užít volnou zábavu ve vířivce, líné řece či na toboganech.

Zimní aktivity na soustředění se zakládají na pohybu na běžkách. Tento pohyb je nejenom komplexním posilováním celého těla (do činnosti se zapojuje až 95% svalů celého těla), ale i vhodnou kompenzací jednostranné zátěže u dětí a samozřejmě má i nezastupitelný význam z pohledu celkové odolnosti a imunity. Jednoznačně platí, že děti, které v zimě trénují venku vykazují o 50% - 70% nižší nemocnost než děti, které tak nečiní. Zimní běžkování hraje v tomto zásadní roli neboť děti jsou venku většinou delší dobu (3-5 hodin) a často i "promrznou", což je naprosto zásadní pro jejich odolnost a imunitu. Ještě nikdy se nám nestalo, že by někdo z kluků na soustředění z důvodu "promrznutí" onemocněl, zato u ostatních dětí, které chodí běžně do školy, se to stává poměrně často.

Pro kluky máme vždy na soustředění připravené i zábavné akce - bowling, bobová dráha, promítání filmů nejenom o fotbale či návštěva kina. Kluci se vždycky tréninkové i doprovodné zábavné akce užijí a samozřejmě všechno vždy završíme dobrým a zdravým jídlem. Zážitky pro kluky jsou to vždy nezapomenutelné a jejich přínos i v sociální oblasti (tady se vždy tvoří ta parta a kostra celého Týmu a mnohdy i kamarádství na celý život) je nenahraditelný.

_______________________________________________________________________________________

Týmové soustředění Janov 2023

Na začátku února 2023 se náš tým mladších žáků zúčastní týmového soustředění v Jizerských horách. Většina kluků, co soustředění už absolvovala se těší, máme mezi sebou ale i nováčky, kteří pojedou poprvé. Pro ně je níže uveden program týmového soustředění a některé fotky z minulého roku, aby věděli, co na ně čeká.

Aktuální podmínky v Bedřichově

Fotogalerie z týmového soustředění v Janově v únoru 2022

PROGRAM KVĚTEN - ČERVEN

Individuální soustředění -  jaro 2022 v Jizerských horách aneb adventure víkend na horském kole s fotbalem.

Bližší info viz přiložený soubor.

Fotogalerie z individuálních soustředění květen 2022

PRÁZDNINOVÝ PROGRAM

Cyklistické soustředění Bedřichov - 2.7. - 6.7.2022.


Cyklistické soustředění se letos nadmíru povedlo. Kluci zažili v Jizerkách pět nezapomenutelných dnů. Celkem jsme trénovali 5x v hale, jednou na plážovém písku, uběhli 7 km po Bedřichově, vykoupali se ve dvou přehradách - Černá Nisa a přehrada v Jablonci, 2x absolvovali regenerační program (sauna, otužování, plavání) v bazénu Jablonec a v penzionu UKO, zajezdili si na tobogánech, užili si den v Bikeparku na Špičáku v Albrechticích, navštívili tamní rozhlednu, vystoupali na druhou nejvyšší horu Jizerku (1122 m/n.m.) a celkem ujeli na kole 130 km při kterých jsme absolvovali převýšení 2139 metrů. I po těchto výkonech (nebo právě díky jim) se kluci vrátili domů spokojení a výrazně posílení na duchu i na těle.

FOTOGALERIE Z CYKLISTICKÉHO SOUSTŘEDĚNÍ V BEDŘICHOVĚ - ČERVENEC 2022

Info o soustředění viz níže.

Letní fotbalový kemp  Zdiměřice - 22.8.2022  - 26.8.2022.

Program fotbalového kempu Zdiměřice 2022

Program týmového soustředění Janov 2022

Týmové soustředění Zdiměřice I - objevujeme zimní krásu Jizerských hor

Individuální soustředění II - adventure víkend s fotbalem

Pro naše členy připravili na víkend 20.11. - 21.11.2021 další soustředění v Jizerských horách a to samozřejmě opět v Janově nad Nisou (www.janovskaops.net ). Jedná se nejenom o ozdravný pobyt na horách, ale i o možnost zvýšit fyzickou kondici dětí pohybem na zdravém vzduchu a v neposlední řadě je zabavit pohybem, ve kterém bude hrát fotbal důležitou roli. Předpokládáme teplotu okolo 5 stupńů Celsia, tak tomu samozřejmě bude přizpůsoben i program. Samozřejmostí budou opět i doplňkové adrenalinové aktivity, jako bobová dráha v Janově nebo aquapark v Jablonci nad Nisou. Novinkou na tomto soustředění bude squash a nohejbal ve sportovním areálu Břízky v Jablonci nad Nisou (www.brizky.cz). 


Fotogalerie  -  soustředění v Janově v Jizerských horách 

Zimní a letní fotbalová soustředění

Zimní soustředění 2019 - Nová Louka
Zimní soustředění 2019 - Nová Louka
Zimní soustředění Bedřichov 2005 - vedle týmového mikrobusu
Zimní soustředění Bedřichov 2005 - vedle týmového mikrobusu
Cyklosoustředění Radvanice léto 2006 -Schick, Hubínek, Knotek
Cyklosoustředění Radvanice léto 2006 -Schick, Hubínek, Knotek
Cyklousoustředění květen 2019
Cyklousoustředění květen 2019

ZIMNÍ FOTBALOVÁ SOUSTŘEDĚNÍ

Individuální soustředění pořádáme průběžně jako dvou až třídenní v Janově nebo Bedřichově v Jizerských horách.  Soustředění je spojeno s výlety na běžkách na Jizerské magistrále.

Vhodné pro hráče ročníku 2012 - 2005.

Informace a přihlášky na telefonu 603 434 574.


NABÍDKA ADVENTURE CYKLOSOUSTŘEDĚNÍ 

V letních termínech pořádáme ADVENTURE cyklosoustředění v Jizerských horách. Přidejte se k nám, na ADVENTURE soustředění se nezapomíná!

Vhodné pro hráče ročníku 2010 - 2005.

Informace  a přihlášky na telefonu 603 434 574.


Cyklosoustředění červen 2019
Cyklosoustředění červen 2019
Cyklosoustředění červenec 2019
Cyklosoustředění červenec 2019